Zlozvyky, které našim počítačům ubírají na životnosti









Počítače, mobilní telefony, tablety, sluchátka. To všechno je pro nás již neoddělitelnou součástí našich životů a s největší pravděpodobností bychom si ho už bez nich ani nedokázali představit. Usnadňují nám život v tolika aspektech, že už si to kolikrát ani neuvědomujeme. Například dokážete si představit, že byste pokaždé, když chcete někoho zkontaktovat, museli napsat dopis a na odpověď čekat třeba týden? Lidé si dřív nemohli jen tak zapnout Messenger, zeptat se, jestli tedy zítřejší sraz platí a poté dostat během minuty odpověď.

To samé platí u fotografování, seznamování se online, možnost si v případě nejistoty o naší poloze zapnout mapy, apod. Ačkoliv se však všechna tato zařízení zdají až magická, mají své hranice, které často na základě neopatrnosti překračujeme. Je třeba si říct, jaké chování jim škodí, a na čem bychom měli zapracovat.

Čemu se při používání počítačů vyhnout?

Nejvíce chyb děláme z lenosti, třeba takové odkládání aktualizací. Jelikož jsme aktuálně zaneprázdněni a před námi nám na monitoru vyskočí nabídka aktualizace, odložíme ji na později. Nikdy však není vhodná doba, takže ji neustále odkládáme a náš počítač tím trpí. Aktualizace totiž napomáhají ke zvýšení jeho odolnosti, nápravě chyb a ke zlepšení kondice. Dalším nešvarem je pak nedostatečná údržba systému. Za ta léta, co ho používáme, si postahujeme mnoho různých aplikací a programů, které nám pak mohou i samovolně běžet na pozadí. Zpomaluje to start počítače a ubírá to jeho operační paměť.

Nebuďte tedy líní a občas si svůj počítač trochu projděte a promažte. A nakonec si ještě řekneme problematiku používání klávesnice místo talíře. Současná doba a její neuvěřitelný shon nás mnohokrát nutí si své jídlo sníst u počítače, čímž však škodíme nejen počítači, ale i sobě. Klávesnice se pak jen hemží bakteriemi a my v důsledku věnování se tomu, co máme na monitoru, nevnímáme, co jíme.

Komentářů

komentáře