
Jakmile se tato zpráva dostala k médiím, obletěla celý svět v řádu několika hodin. Představa, že by se jiné formy života mohly ve vesmíru skutečně vyskytovat, potěšila nejednoho vědce. O mimozemšťanech se dovídáme především z novodobých sci-fi filmů, které však samy neví, jestli se skutečnosti vůbec blíží. Milým začátek celé této horečky byl vám jistě známý E. T. mimozemšťan, jenž svým nevinným pohledem a loajalitou dojal i ty nejotrlejší. Naproti tomu jeho filmový kolega Vetřelec už měl k dojetí daleko. Díky tomu, že je vesmírný život zcela neznámým konceptem, mají filmoví producenti volnou ruku, takže je možné, že někde žije jak E. T., tak Vetřelec.
Ačkoliv se jeho výzkumu nyní věnuje mnoho vědců používajících špičkovou technologii, mají k objevení tajemství vesmíru ještě hodně daleko. Jedním z největších objevů tak zatím zůstává fakt, že se na Marsu vyskytuje voda, tudíž se o něm dá uvažovat jako o budoucí obyvatelné planetě. Dlouho se držela teorie, že důvodem, proč byl tento objev vůbec učiněn, je, že NASA původně zkoumala oceány. Když však zjistila, co se v nich může nacházet, přesunula svou snahu na to, dostat lidstvo ze Země pryč. Jedná se však o pouhou pověru, ačkoliv bychom oceán vzhledem k jeho neprobádatelnosti neměli podceňovat.
Jedná se o opravdové mimozemské signály?
Vzhledem k tomu, že do této doby byli mimozemšťané pouze fantastickou představou, je přeci jen těžko uvěřitelné, že by něco takového mohlo být skutečné. Signály byly zachyceny největším radioteleskopem na světě jménem Sky Eye. Zaznamenal elektromagnetické signály, které se liší od těch dřívějších a přinášejí tedy naděje, že by to mohla být známka mimozemské civilizace. Bohužel však padla i teorie, že to je pouhé rádiové rušení. Čínští vědci se však vzdát nehodlají a studiu tohoto úkazu se budou nyní blíže věnovat.