
Moderní technologie nepatří pouze mladším generacím, jak se mnozí z nás domnívají. I dospělí si v sociálních sítích našli zálibu, a ačkoliv mnohokrát dojde k vtipným momentům, když se jim snažíme pomoct Instagram pochopit, nakonec jim přiroste k srdci. Mladí mají větší tendence k závislostem, neboť se narodili do období, kdy jsou na telefonu prakticky odkojeni. Starší lidé pak naopak mají problémy pochopit, jak zvednout hovor či odeslat zprávu.
Není však čemu se divit, jelikož nám se zdá vše neuvěřitelně jednoduché, zatímco je moderní technologie zastihly ve věku, kdy se těžko učí něčemu novému. Je však i mnoho výjimek, které jako by se narodili do špatné generace a internetovým světem žijí. Nadšeně projíždí YouTube videa s tipy na zahradničení, jsou účastníky mnoha Facebookových seniorských skupin a posílají si fotky svých dětí či vnoučat. U toho posledního bodu zůstaneme, jelikož právě to je tématem dnešního článku.
Sharenting. Toto slovo se skládá z ,,share’’ a ,,parenting’’, z čehož můžeme lehce vyvodit: sdílení ze světa rodičů. Dnešní rodiče sdílí průběh svého těhotenství, následně fotky svých ratolestí a dokumentaci celého jejich vývoje.
Jak probíhá vývoj dítěte s fotoaparátem před obličejem?
Mnozí vám potvrdí, že jakmile se vám narodí dítě, stává se celým světem a pohltí veškeré okolní zájmy. Proto je komplikované udržet přátelské vztahy v případě, že jedna kamarádka je vdaná a s dítětem, zatímco druhá je stále královnou večírků a vztahy se příliš nezatěžuje.
Přijít s těmito rozdíly na společné téma začíná být velmi těžké. Do toho se ještě přidává fakt, že novopečené matky si nemohou pomoct a neustále někomu ukazují fotky svého dítěte, což může mnohé už vytáčet. S postupem času to může dětem ubližovat, neboť se jim přestane líbit, že má celý internet přístup k jejich rodinnému životu. S pubertou jim to začne být vyloženě nepříjemné, neboť se budou cítit trapně. Proto je třeba se s nimi v pozdějším věku domluvit a v případě nesouhlasu jejich fotky nepřidávat.