
Egypt na vrcholu prosperity patří k největší ukázce lidské vynalézavosti v dějinách lidstva. Spolu s Římem se mohl pyšnit monumentálními stavbami, duchaplností obyvatel, vynalézavostí a sofistikovaností. Tamní obyvatelé byli vzdělaní a jejich systém jim klapal, jak měl. Samozřejmě to neznamená, že by se to tam nerozdělovalo na víc vrstev. Ač měli panovníci sebehezčí paláce a chrámy, stále se museli potýkat s problémem zvaným chudoba, který panoval za zdmi těchto staveb.
Rozdíly byly obrovské, protože na jednom konci města pořádal faraon obrovskou slavnost s takovým množstvím jídla, že se víc než polovina musela vyhodit, zatímco o kus dál se vyhublé děti prali o kus chleba. Postavení se dalo jednoduše poznat podle oblečení. Jak můžete vidět z různých historických knih nebo fresek, na image si Egypťané nedali dopustit. Ač se jednalo o nepohodlnou tuniku, která svému majiteli moc úlevy nepřinášela, stejně si ji navléknul znova. Bylo to čistě kvůli ukázání ostatním, že si takový oděv může dovolit. Takhle to bohužel funguje i dnes, ale co naděláme.
Význam make-upu v dřívějších dobách
Dnes je toto odvětví jednou z nejvíce prosperujících, protože si téměř každá z nás na ten obličej ráno něco dá. A u Indek to je ještě horší, protože ty se nalíčí, ale na modlení se se musí zase odlíčit, takže tuto proceduru opakují několikrát denně. Dříve to nebylo nutně na zlepšení vzhledu, mělo to převážně bojové účely. Až později se přišlo na to ho užívat jako doplněk. Egypťané jsou však svými linkami proslulí, jednalo se však o doplněk nebo bojové malůvky? Nosil to tam v podstatě každý, kdo nepocházel přímo z ulice, mělo to tedy určitý význam. Otázkou je, jaký?
Odpověď najdeš, když se podíváš do galerie!