Výbuch ve Fukušimě se odehrál před deseti lety, ale bohužel co se týče radioaktivity, stále se nejedná o ideální prostředí k životu. Radioaktivita je nebezpečná obzvlášť svým dopadem na všechno živé ve svém okolí. Navzdory k tomu jsou k výrobě mnoha produktů nezbytné látky vysílající právě toto vražedné záření. Tzv. radioaktivní odpad se pak skladuje na speciálních místech, na kterých bezprostředně neškodí přírodě. I to však není dost, protože prostoru ubývá, ale spotřeba prvků vysílající radioaktivitu neklesá. Naše planeta tím trpí, protože lidé si uvědomují až příliš pozdě, že není nafukovací.
Naštěstí se může dnešní doba pochlubit řadou vynálezů podporující ekologičtější způsob života, avšak to stále nestačí. A Fukušima je živým důkazem, že naše nečinnost a lenost má následky. Poslední dobou se tam začali objevovat tvorové, které nikdo nedokázal specifikovat, protože se jednalo o kombinaci kance a domácího prasete. Tento živočich je výsledkem radioaktivity ve vzduchu, která se Fukušimy stále drží. Není to samozřejmě poprvé, co zásah člověka do přírody vyvolal vznik nového živočišného druhu, ale vždy se jedná o šokující novinu. Zvířata totiž oplývají jednou vlastností, ne níž závisí jejich život. Je to schopnost přizpůsobit se. Proto se ani není čemu divit, když se na tak podivném a nepřirozeném místě jako je krajina afektovaná radioaktivitou, vyskytne takovýto mutant.
Vlastnost všech živých organismů v praxi
Už dávno byly prováděny výzkumy na schopnost přizpůsobit se u různých živočichů a rostlin. Je až fascinující, jak bezproblémově to jednotlivci zvládají. Např. pokus s rybičkami spočívající na změně zbarvení jejich šupin. Byly umístěny do jednoho akvária s predátorem a rozličnou vodní flórou. Rychle se naučily, že když splynou s okolím, zachrání si tím život. Ty, jež to nezvládly, nepřežily. Během určité doby se jim pruhy změnily na skvrny, které byly pro predátora horší najít. Až tak je příroda chytrá.
A jak si zvykají na okolí prasečí mutanti? Víc se dozvíš v galerii!