Nejpopulárnější místa pro erasmus aneb jak si zpestřit studium









Každý vysokoškolský student má v dnešní době možnost změnit studijní prostředí a zkusit své štěstí v zahraničí. Díky programu ERASMUS (nyní nazýván ERASMUS+) se již od roku 1987 otevřela všem pedagogům a studujícím brána do celého světa. Celé to probíhá pod záštitou Evropské unie, takže pokud jste na tom finančně bídně jako většina studentů, jet na erasmus je pro vás ideální příležitost se podívat do zahraničí. A pokud máte touhu roztáhnout křídla trochu více a zavítat i mimo Evropskou unii, máte tu možnost. Mezi partnerské země tohoto programu se totiž řadí i Maroko, Egypt, Island nebo například Rusko.

Zezačátku bylo jen pár odvážlivců, kteří byli ochotni riziko odloučení od rodiny a známého prostředí podstoupit, ale časem se přidalo mnohem více lidí a v rozmezí let 2014 a 2018 do zahraničí vycestovalo dokonce 37 973 vysokoškolských studentů. Mezi ta nejoblíbenější místa pro erasmus patří pak hlavně Španělsko. Díky tomu, že španělština je druhým nejmluvenějším jazykem na světě, je spousta lidí, kteří ho rádi využijí. A Španělsko se zároveň pyšní bohatou kulturou, krásnou přírodou a příjemnou atmosférou, takže se nemůžeme divit jeho popularitě.

Nevýhody spojené s erasmem

Má to i své důvody, proč do ciziny nevycestuje mnohem víc studentů. Jedním je hlavně změna prostředí a nevyhnutelné vzdálení se od své rodiny a přátel. Dále se pak mnoho lidí bojí jazykové bariéry a situacím, do kterých se díky svým nedostatečným jazykovým schopnostem může dostat. Posledním běžným důvodem pak bývá strach z prodloužení studia kvůli tomu, že studium v zahraničí nezvládnou.

Toho se však není třeba bát, jelikož se hostitelské země snaží o co největší toleranci a pochopení. Proto se nemusíte ničeho bát a můžete na erasmus vyrazit vy sami! Odnesete si spoustu zážitků, nových přátel a pomůže vám to i ve vypilování cizího jazyka.

Komentářů

komentáře