Alkohol umí být skvělým parťákem na večerních akcích s přáteli, avšak ráno má tendence být pěkný podrazák. Žaludek na vodě a neustávající migréna jsou poměrně tvrdou platbou za euforii a ztrátu studu. Bohužel je to krutá realita spousty lidí, kteří to večer trochu přeženou. A s přibývajícím věkem to není lepší. Kolikrát stačí nevinných pár sklenek vína a další den je v háji. Tyto drobné a zdánlivě nedůležité činnosti vás mohou od nevolnosti a migrén zachránit.
Sklenice vody před spaním
Ať už se cítíte sebehůř, donuťte se před spánkem jednu vypít. Pomůže zmírnit účinek alkoholu a bude vám ráno lépe.
Konzumace tučných jídel
Tuk vám obalí žaludek zevnitř a tím zabrání alkoholu, aby se rychle vstřebal. Obecně se před konzumací alkoholických nápojů doporučuje se pořádně najíst, aby účinky nebyly tak silné.
Příjemná procházka a studená sprcha
Obojí vás probere a řádně vám pročistí hlavu. Zejména chůze během větrného počasí nebo za chladného dne. Co se týče sprchy, je důležité, aby byla studená, neboť teplá může kocovinu ještě zhoršit.
Mléko
Pro mnoho lidí je to jenom placebo, které vídají ve filmech, ale sklenice mléka z lednice je bezesporu osvěžující, i kdyby neměla alkohol odbourat. Mléko je tučné a zasytí, takže rozhodně nepochybíte, když ho ráno vypijete.
Bylinné čaje
Nepomohou instantně, ale svou vůní a teplem rozhodně dokážou tělo potěšit. Ideální volbou je zejména mátový čaj, který pomáhá se zažíváním, ale pro navození duševní pohody postačí i vaše oblíbená směs. Pro pomoc játrům a žlučníku se hodí řebříčkový čaj.
Nemíchat
Co se týče prevence, jak nám rodiče už od malička vtloukají do hlavy, není dobrý nápad mezi sebou jednotlivé druhy míchat. Euforie se sice dostaví dříve, ale ráno vám vaše tělo nepoděkuje. To samé se týká dávkování. Mezi jednotlivými panáky si dejte pauzu a vyplňte ji konzumací jídla.