Kvůli tamponu málem zemřela! Co udělala špatně?







Co se už ženy kvůli svému měsíčnímu cyklu natrpěly! Spousta mužů si kvůli filmům o tomto problému udělala zkreslenou představu. Myslí si, že menstruační cyklus je o zvýšené citlivosti, jezení zmrzliny a koukání na filmy, zatímco realita je zcela jiná. Někteří mohou trpět silnými bolestmi, zvracet, či dokonce omdlít. Pro každého se jedná o zcela individuální průběh, avšak v jednom se shodneme. Rozhodně se nejedná o nic příjemného a povětšinu to akorát všechny obtěžuje s tím, že jim to brání v normálním fungování.

To se ani nebavím o nutnosti dbání na zvýšenou hygienu. V nejhorším případě se menstruace dostaví na dovolené, kde se ještě ke všemu třeba v blízkosti nachází rybník či moře. To pak musí daná žena neustále odbíhat na záchod nebo koupání zcela vynechat. A nejde jen o slunné teplé destinace. Ani na horách s těmi všemi vrstvami to není procházka růžovou zahradou. Než se jeden svlékne a oblékne, zabere to spoustu času. Proto tolik žen usiluje o aplikování tělíska, které měsíční cyklus na dobu zhruba pěti let zcela vyřadí. Nemusí se pak o nic starat, pouze se čas od času dostavit na prohlídku. Po uplynutí dané lhůty se tělísko vymění a pauza od této přítěže se zase o kus prodlouží.

Jaký hygienický prostředek krvácení zabrání nejlépe?

Jak titulek naznačuje, tampon není vždy nejbezpečnější řešení. Oproti vložkám to je však stále praktičtější a jednodušší. Vzhledem k tomu, že nikde nedře a není ho vůbec cítit, dá se využít i při sportu nebo koupání. To, že není cítit, je však v tomto případě i obrovskou nevýhodou. Dá se na něj snadno zapomenout, což vyvolává obrovské riziko v podobě syndromu toxického šoku.

Pokud tě blíže zajímá, co to syndrom toxického šoku je, a jak daná dívka kvůli tamponu málem umřela, podívej se do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře