
S návratem do škol je těžké si udržet chladnou hlavu. Celé měsíce jsme si mohli užívat doma, online výuku posílat jedním uchem dovnitř a druhým ven, a rozhodně jsme byli ve větší pohodě než za normálního režimu. Teď se ale všechno mění a učitelé po všech požadují důkazy práce z distanční výuky, chtějí psát testy a najednou je toho strašně moc. Na lidskou psychiku je vyvinut obrovský nátlak, a ne každý ho umí zpracovat.
Už za období koronavirové pandemie byla potvrzena větší spotřeba antidepresiv a naneštěstí i více případů sebevražd. Ono se moc není čemu divit, být neustále zavřený doma, kde se o situaci dozvídáte jenom z televizních obrazovek (a tam to taky není žádná sláva), může být časem poněkud frustrující. A spousta lidí v současné době i ztrácí svá zaměstnání, investice a zákazníky, takže mít vůli k životu pro ně představuje skutečnou výzvu. Je však důležité zůstat pozitivní a neztrácet naději, i když to někdy vypadá, že už tu žádná není.
V čem je stres nebezpečný?
Když nám někdo řekne, že je vystresovaný, většina lidí mu poradí, nebuď. To se sice lehce řekne, ale hůř dělá. Samozřejmě že každý je čas od času vystresovaný, není na škodu mít občas strach. Ba naopak, dokáže to přinutit naši mysl a tělo k lepšímu výkonu, tudíž se rozhodně nejedná o něco, čeho bychom se měli bát.
Ale v případě, že to pro nás je častý stav a začíná se to projevovat na našem zdraví, je načase s tím něco dělat dřív, než bude pozdě. Pokud jste již v pokročilém stádiu, doporučuji vyhledat odbornou pomoc, ale pokud si chcete jen trochu ulevit po náročném dni, máme pro tebe pár užitečných rad. Ono někdy i stačí, když se jen na pár minut uklidníte, budete zhluboka dýchat, a ono to přejde samo. Ale pokud vám to nepomáhá, zkuste tohle!
Pro naše doporučení mrkni do galerie!