
Twitter stále patří k velice populárním aplikacím, neboť se na ní prezentuje spousta lidí a poskytuje svým uživatelům prostor k diskuzím. V dnešní době už není pouze místem pro sdílení myšlenek, nýbrž také bojištěm významných osobností. Prezidenti prezentují své názory a častokrát tím podstatně mění, jak je společnost vnímá.
Platforma však poslední dobou zaznamenává značné reformy. Miliardář Elon Musk nad Twitterem převzal kontrolu a prohlašuje, že změní tamní fungování k lepšímu. Propustil většinu zaměstnanců a následně na svůj účet zveřejnil; pták je osvobozen. Podle názoru odborníků se však nejedná o jediné reformy, které sociální síť v dohledné době zaznamená. Prozatím víme ještě o snaze uvolnit svobodu projevu a opatření týkající se použití ověření.
Elon Musk tvrdí, že uživatelé na Twitteru by neměli být tolik omezováni ve sdílení jejich názorů, což může znít hezky, avšak od té doby, co Musk uzavřel dohodu o koupi twitterových akcií, stouplo použití N-word o 500%. Pokud se nový management rozhodne tolerovat tyto projevy nesnášenlivosti, přestane být platforma společensky přijatelnou. Co se týče opatření týkající se ověření, jedná se o poplatek za tzv. modrý badge, který určuje věrohodnost profilu známých osobností.
Jak má tato nová reforma fungovat?
Twitter odteď hodlá účtovat peníze za předplatné Twitter Blue, a jestliže ho uživatelé s modrým badge nezaplatí, odznak ztratí. Celebrity byly tímto krokem značně pobouřeny, neboť to podkopává veškerý význam, kvůli kterému bylo ověření založeno.
Má to předcházet falešným profilům a ochránit soukromí významných osob. V případě, že se z toho stane placená záležitost, přestane být modrý badge zárukou věrohodnosti. Celkově se ohledně této události zvedla vlna znepokojení, kam bude platforma s novým vlastníkem směřovat.