Budíte se uprostřed noci? Tento článek vám řekne, které orgány to mají na svědomí!







Spánek je velice ošemetná záležitost, protože je to čas, ve kterém naše tělo odpočívá, a odehrává se v něm nejrůznější množství dějů. Mezi tyto procesy patří i například snění, náš mozek tímto způsobem relaxuje. Díky tomu, že se nám zdají sny, se neutralizuje působení negativních zážitků a lépe se nám udržuje trvání spánku. Za účelem ochrany spánku sen reaguje na vnější podněty, čímž brání probuzení. Samozřejmě obsahem nejsou jen vzpomínky, ale také reakce na vnitřní zdroje (když se nám chce na záchod, zdá se nám ve snu o tom, jak si jdeme odskočit), vnější události (sveze se nám peřina, tudíž nám je zima, a zdá se nám např. o studené vodě) nebo různé představy.

Jedná se o neskutečně fascinující téma, protože jistým způsobem s námi tím naše tělo komunikuje. Z těchto důvodů měli všichni panovníci člověka na výklad snů, jelikož věřili, že se jim tím bohové snaží něco říct. Obsah snů je však poměrně svázaný s věkem a pohlavím, tudíž se to dá jen těžko odhadnout. Studie prokázaly, že bohužel se nám zdají většinou špatné sny, poměr je zhruba 13:5 (65 % snů je nepříjemných, odehrávají se v nich nejrůznější formy násilí, smutných událostí, nebo strašidelných prostředí).

Můžeme naše sny a jejich průběh ovlivnit?

Je to vědecky dokázané, a mnoho lidem se to už podařilo. Bohužel to stojí značné úsilí, a většinou se to nepodaří jen tak někomu na první pokus. Lidi to láká už jen z ohledu toho, že si tím mohou splnit všechny své nereálné představy, prožít příjemný čas, a zkusit si prakticky cokoliv na světě. Našemu tělu to však škodí, protože ve spánku má tělo odpočívat, ne se vyčerpávat udržováním našich představ. Není to proto moc zdravé, ale sama rozumím tomu, že to někdo provozuje.

Věděli jste, že doba, kdy se v noci budíte, vám řekne o nemoci některého z orgánů? Třeba to je i váš případ. Jestli vás to zajímá, mrkněte do galerie!

 

 

 

 

Komentářů

komentáře