Alexa nyní přichází s funkcí mluvit hlasem našich zesnulých







V Las Vegas před nedávnem proběhla konference s názvem re:MARS 2022, kterou pořádala nechvalně proslulá společnost Amazon. Ve světě je známá rozvozem produktů všeho druhu, avšak v posledních letech jsou s ní spojené především kauzy související se zanedbáváním lidských potřeb. Majitel Amazonu a zároveň i jeden z nejbohatších lidí na světě, Jeff Bazos, se potýká se stávkami a obviněními ze strany jeho zaměstnanců, kteří si rozhořčeně stěžují na pracovní podmínky. Nezvykle dlouhá pracovní doba bez možností si odpočinout či tlak na nadprůměrný výkon jsou zde na denním pořádku.

Podle výpovědi jedné ze zaměstnankyň Amazon úkoluje své pracovníky na základě algoritmického řízení, což přispívá ke špatnému pracovnímu prostředí. Ve zkratce se jedná o řízení zaměstnanců skrze počítač, který monitoruje váš výkon a zadává vám úkoly. Naneštěstí technika není dokonalá a je schopná vyvinout přílišný tlak na pracující tím, že jim zadává až moc objednávek. Někdy se číslo zabalených produktů vyšplhá až na 2000 denně, což může vést k ohrožení na zdraví jak psychickém, tak fyzickém. Zaměstnankyně, která tuto výpověď poskytla, prý sama měla závažné problémy s karpálním tunelem. Také se tím minimalizuje lidská interakce, jež ačkoliv se nezdá příliš důležitá, dělá mnoho.

Jak má fungovat Alexa a napodobování hlasů?

Nová inovace naneštěstí přinesla spíše kritiku než chválu. Inu, když se nad tím zamyslíme, přístroj předčítající pohádku hlasem naší mrtvé babičky zní poněkud zvláštně. Producenti tvrdí, že nám to pomůže uchovávat hezké vzpomínky, avšak jestli nás filmová produkce něčemu naučila, tak že smrt je jedna ze součástí našeho života a musíme se naučit nechat jít. Také se spekuluje nad tím, jaké účinky by to mohlo mít na děti.

Nejprve jsou obeznámeni s informací, že jejich prarodič zemřel a najednou jim předčítá pohádku. Obzvlášť pro předškoláky by to mohlo být velmi matoucí a zbytečně by je to rozhodilo.

Komentářů

komentáře