
Každý po probuzení fungujeme jinak. Někomu to chvíli trvá, než je schopen nějaké činnosti, jiný zase vyskočí z postele po prvním zazvonění budíku. Ti, kteří jsou ranní ptáčata, mají oproti nočním sovám velkou výhodu, protože jim nečiní problém pracovat v časných hodinách. Pro běžný režim je tato schopnost nezbytná, jelikož nejprve vstáváme do školy, poté do práce. Vždy je něco, co nás z té postele vytáhne, pokud samozřejmě nepracujeme na volné noze. Co dělám nejčastěji ihned po probuzení?
Každý to má nastavené jinak. Já si třeba radši nastavím budík o dvacet minut dříve, než musím opravdu vstát a tím si dopřeju delší dobu na zpracování faktu, že budu muset za chvíli vylézt z postele ven. Někdo je schopen z postele vylézt ihned, ale jelikož sobě a své vůli nevěřím, pojistím si to takto. Někomu je příjemné si po ránu zapnout mobil, i když se to kvůli vysílání vln nedoporučuje. Oči, které se právě probudily, jsou vystavovány velkému množství podnětů, což se jim nemusí líbit. Daná osoba je však děním na mobilu natolik uchvácena, že zcela zapomene na svou únavu.
Co napomáhá kvalitnějšímu spánku a lehčímu probuzení?
Je mnoho činností, jež vám pomůžou ke snadnějšímu vstávání. Důležité je mít dostatek spánku, s tím se vám vstane o to lépe, protože vaše tělo nebude tak unavené. Dále je třeba zajistit, aby měl určitou kvalitu. Toho můžete docílit pravidelným cvičením, pestrou stravou a relaxací. Z tohoto důvodu se nedoporučuje před spaním přemýšlet nad hlubokými myšlenkami nebo se učit. Bohužel pro většinu studentů je čtení si látky před spaním na denním pořádku. Myslí si, že si to tím nejlépe zapamatují a u mě to tak i funguje.
Čemu je však důležité se těsně po probuzení vyhnout? Co když to děláš taky? Pokud tě to zajímá, jdi do galerie!