3 hlavní důvody, proč nesportovat se sluchátky









Hlavně běžci a lidi v posilovně jsou často k vidění se sluchátky v uších a v dnešní době to není žádná kuriozita. Každý z nás si přinejmenším jednou sport hudbou zpříjemnil, jelikož nás to skvěle odpoutá od reality, dodá nám to motivaci a rytmus s tím, že jsme díky poslechu písniček schopni dosáhnout lepšího výkonu. Mnoho lidí se k tomuto zlozvyku uchyluje, neboť proč poslouchat svůj přerývaný dech, když si můžu pustit pořádnou vypalovačku a vytěsnit rušivé elementy okolního světa.

Na hudebních platformách naleznete tisíce variací běžeckých a posilovacích playlistů, které mohou být i tematizované či zaměřené na konkrétního interpreta. Chuť ke sportu hned roste, protože jak poslech hudby, tak sport vyplavují spoustu endorfinů. Nejedná se však o zdravý návyk a jsou hned 3 důvody, proč se sluchátkům u sportu vyhýbat.

Ztráta soustředění

Tím, že cvičíme s hudbou, se zaměříme především na obsah písničky a vnímáme rytmus, nikoliv naše tělo. Při běhu nevnímáme pořádně nášlapy, neuvědomujeme si pohyb našich rukou a celkově nás moc nezajímá, co se s naší tělesnou schránkou děje. A to je špatně, neboť to může vést k vážným zdravotním problémům a nízké kvalitě vykonaného cvičení.

Nulový přehled o vnějším světě

Tato nevýhoda platí především u běhu. Nejčastěji si jdeme zaběhat ven, kde se ocitneme na vozovce, cyklostezce či veřejné cestě. Ohlušeni hudbou neslyšíme výstražný zvonek jedoucího cyklisty a najednou mu ležíme pod kolem. A to je ještě ta lepší varianta, protože to samé se nám může stát u auta, kde by to mělo mnohem vážnější důsledky.

Vytváření závislosti

Stalo se vám někdy, že jste si zapomněli sluchátka doma a pomysleli jste si, že vás čeká opravdu dlouhý den?. Spousta sportovců si tak zvykla sportovat za doprovodu hudby, že si bez ní nedokážou danou činnost užít a dokonce jim to snižuje výkon, neboť necítí tu radost, kterou jim poslech běžně přináší.

Komentářů

komentáře