Nejlepší místa na přežití parného létaTropické vedro nás letos rozhodně nešetří a pobyt ve městech se začíná stávat opravdovým peklem. Městská hromadná doprava se změnila na saunu, stačí do autobusů jen nastoupit a z každého hned teče. Jedinou úlevou jsou místa pod klimatizací nebo u otevřených okének. Má pak ale vůbec cenu se ráno nějak upravovat, česat a líčit, když veškerá snaha přijde vniveč, jakmile vyjdeme z domu? Proto pro vás mám přichystané příjemné alternativy, se kterými se léto stane mnohem snesitelnějším. Pokud máte dostatek dovolené či patříte mezi šťastlivce s letními prázdninami, neváhejte si sbalit a vyrazit pryč.

Nejlepší volbou jsou buď různé vodní plochy, kde se můžete zchladit a užít si krásný víkend, nebo si nazout pohorky a vyrazit do přírody. Pod korunami stromů a na hřebenech hor je vedro utlumené větrem a stínem, takže pokud máte spíše sportovní choutky, hiking je v létě ideální volbou. Ti, kteří se nebojí si trochu sáhnout do kapsy, mohou před parnem utéct do zahraničí, ať už k moři nebo do chladnějších lokalit. Jestli však neradi cestujete nebo prostě nemáte tu možnost, nemusíte zoufat, jsou tu další cesty, jak léto přežít.

Pomůcky pro přežití vedra ve městech

Poctiví pracující bohužel nikam uniknout nemohou, a tak jsou vystaveni napospas dusivému teplu, které je nyní pro města typické. Stojí za to tedy vyzkoušet třeba takové rosítka nebo mlžítka. Tyto výrobky byly původně jen nápad hračkářů, kteří by už nevěděli, co by, ale ve skutečnosti jsou to hotový life-changer. Jedná se o rozprašovače vody, které vás příjemně ochladí, a můžete si je zakoupit v různých provedeních a velikostech.

Za zvážení stojí také koupě větráků a klimatizací, to však řeší problém vedra pouze vevnitř. Pokud se tedy chcete cítit lépe i při přesunu z domu do práce, pořiďte si oblečení ze vzdušnějších látek, přenosné větráčky či vějíře. To vše se opět vrací do módy, tak se nebojte si také takto pomoct od úmorného tepla.

Komentářů

komentáře