Zjistěte svoji kvalitu zraku díky jedinečnému očnímu testu.Tak. Máme tu pro vás něco, co se vám jistě bude hodit do života. Více než polovina českých řidičů špatně vidí a každý pětadvacátý by kvůli problému se zrakem řídit vůbec neměl. Tyto alarmující údaje vyplynuly z průzkumu, které provedlo ministerstvo dopravy ve spolupráci s dopravními experty a optiky. A jak jste na tom vy? Potřebujete brýle?

První test – do dálky

První z testů je ten nejednodušší. Možná ho znáte z ordinací praktických lékařů. Můžete si vše ale vyzkoušet doma. Stačí, když si tabulku s písmeny na obrazovce zvětšíte tak, aby šíře obdélníku byla asi 11,5 cm (stikněte tlačítko CTRL a tlačítko +). Posaďte se do vzdálenosti 3 metry od monitoru, zakryjte si vždy jedno oko a čtěte řádky shora dolů. Pokud nepřečtete řádek 6/6 oběma očima, budete pravděpodobně potřebovat brýle.

Tak jak jste dopadli? To ale není vše. Máme pro vás něco těžšího. Pokračujte v čtení dále.

Druhý test – odstíny

Nejde jen o vidění na dálku. To asi jistě víte. Potíže se zrakem se neomezují pouze na vidění do dálky či na blízko, naše oči by měly zvládnout rozlišovat také různé odstíny barev. A právě k tomu slouží tento test, jehož obdoba se používá například i při pilotních zkouškách. Potřebovat budete tužku, papír a stopky, třeba ty na mobilním telefonu. Vaším úkolem je určit čtvereček v mřížce, který má odlišný odstín než všechny ostatní.

Vaším úkolem je zapsat správné souřadnice odlišně barevných čtverců, to vše v limitu jedné minuty. K dispozici máte třicet obrazců, které jsme pro vás opatřili souřadnicemi podobně, jako známou hru „Lodě.“ Výsledky celého testu naleznete na konci galerie pod tímto článkem. V prvních obrázcích (obtížnost se zvyšuje) budete procházet celým testem. Tak hodně štěstí a pochlubte se s výsledkem poté do komentářů.

 

 

 

 

Komentářů

komentáře